معرفی جاهای دیدنی کیش

0
44
منبع:nedabal

جاهای دیدنی کیش برای هر کسی چه گردشگران داخلی و چه توریست هایی که از خارج از کشور برای بازدید از زیبایی های این جزیره به ایران می آیند، می تواند جذاب باشد. جزیره کیش که به مروارید خلیج فارس معروف است برای سلیقه هر گردشگری، پیشنهاد های وسوسه کننده دارد. برای طبیعت گردان، دریا و سواحل نیلگون خلیج فارس و نخلستان های زیبا دارد. برای علاقه مندان به تاریخ، موزه ها و مکان هایی باستانی را عرضه می دارد. همچنین دوست داران سفر های مهیج نیز می توانند از تفریح های مختلف این جزیره استفاده کرده و سفری به یاد ماندنی را برای خود ثبت کنند. پیش از سفر به کیش بهتر است با جاذبه های گردشگری این جزیره آشنا شوید و جاهای مورد علاقه خود را در لیست بازدیدتان قرار دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی جاهای دیدنی کیش بپردازیم، لطفا با ما همراه باشید.

معرفی جاهای دیدنی کیش

جزیزه زیبای کیش، جاهای دیدنی زیادی دارد اما رفتن به همه این جاها در مدت زمان محدود مسافرت، امکان پذیر نیست پس بهتر است قبل از آنکه عازم سفر شوید، درباره جاهای دیدنی این جزیره تحقیق کنید و بهترین آنها را در لیست برنامه های گردشگری خود قرار دهید برای مشاهده مراکز تفریحی کیش و مراکز خرید کیش از این لینک ها اقدام کنید.

بهترین جاهای دیدنی کیش از نظر توریست ها و مسافران، در ادامه معرفی می شوند :

1. شهر زیرزمینی کاریز

منبع:safarmarket

یکی از مناطق باستانی جزیره کیش که می توانید بازدید از آن را در برنامه های خود بگنجانید، کاریز می باشد. این مکان در واقع یک شهر زیر زمینی به وسعت تقریبی 10000 متر مربع است که قدمتی نزدیک به 2500 سال دارد. در این شهر زیرزمینی سه قنات و 274 حلقه چاه ثبت شده وجود دارند که می توانید در بازدید از این شهر، آنها را مشاهده کنید.

زیبایی شهر کاریز از آنجایی است که وقتی وارد شهر می شوید، با نگاه به سقف مرجانی آن می توانید فسیل های باستانی شگفت انگیزی را ببینید که زیبایی فوق العاده ای به فضای این شهر زیر زمینی بخشیده اند. همچنین شهر کاریز 12 متر زیر زمین قرار دارد و در تمام فصول سال آب و هوایی معتدل یا خنک دارد. بنابراین اگر در ماه های گرم سال مثل تعطیلات نوروز یا تعطیلات تابستان به کیش سفر می کنید، با رفتن به شهر زیر زمینی کاریز می توانید برای مدتی از گرمای این جزیره دور باشید.

2. پارک میرمهنا

منبع:respina24

در صورتی که در جزیره کیش به دنبال یک پارک خانوادگی می گردید که در آن پیک نیک کنید، پارک میرمهنا پیشنهاد خوبی است. پارک میرمهنا یک پارک ساحلی است که در محله بومی نشین جزیره کیش در منطقه ای بین میدان جاسک تا مسجد خاتم الانبیا واقع شده است که بافتی سنتی دارد.

علت نامگذاری این پارک به شخصی به نام میرمهنا دوغابی باز می گردد که در زمان سلسله قاجار با متجاوزان انگلیسی و هلندی مبارزه می کرد. در اطراف پارک میرمهنا جاهای دیدنی مختلفی مثل اسکله ماهیگیری، سواحل خلیج فارس و زمین های بازی کودکان وجود دارند. شما می توانید در تمام ساعات شبانه روز به صورت رایگان از پارک ساحلی میرمهنا دیدن کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید