رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 11

0
1075

با توجه به درخواست شما همراهان عزیز ما در این مقاله قصد داریم دلیل مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 11 را برای شما کاملا توضیح دهیم و همینطور نحوه رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز را به شما آموزش دهیم. احتمالا شما هم بعد از آپدیت یا نصب ویندوز با مشکل اجرا نشدن برنامه ها مواجه شده اید، با ما همراه باشید تا مشکل را رفع کنیم.

دز این شرایط، برای باز کردن File Explorer یا This PC می توانید از نوار اسارت یا کلید میانبر ( Windows + E ) استفاده کنید، اگر برنامه ها در ویندوز اجرا نمی شوند نگران نباشید، خوشبختانه ما برای شما راه حل هایی داریم که کمک می کند مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز را برطرف کنید و مثل همیشه از کامپیوتر ویندوزی خودتان استفاده کنید.

چرا برنامه ها در ویندوز 11 باز نمی شوند؟

دلیل اصلی باز نشدن برنامه ها در ویندوز معمولا خراب یا قدیمی بودن نسخه ویندوز 11 می باشد. دلایل دیگری نیز امکان دارد وجود داشته باشد که باعث از اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز شود:

 • آخرین آپدیت ویندوز.
 • اشغال منابع سیستم توسط برنامه های پس زمینه.
 • وجود بدافزار یا ویروس در سیستم.
 • خرابی فایل exe مورد نظر.
 • خراب شدن یا گم شدن فایل های سیستم.
 • اختلال بین برنامه ها.

رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 10/11

اگر هیچ برنامه‌ای در ویندوز اجرا نمی شود، به عنوان مثال وقتی روی آیکن برنامه ها کلیک می‌کنید تا یک مرورگر یا برنامه‌های ویندوز باز شود، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. حتی کلید های میانبرهای ویندوز مانند Ctrl + Alt + Del یا Ctrl + Shift + Esc یا باز کردن cmd از طریق کنسول Run ویندوز کار نمی کند! حتی گاهی اوقات، برنامه هایی که فقط برای کاربر خاصی در ویندوز نصب شده است، ممکن است برای سایر کاربران ویندوز کار نکنند.

از توصیه های ما برای عیب‌ یابی و حل مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز استفاده کنید:

 1. Task Manager را باز کنید و برنامه هایی که از منابع سیستم استفاده می کنند را بررسی کنید
 2. اسکن برای یافتن بد افزار ها و ویروس ها
 3. اجرا کردن SFC و DISM
 4. بررسی سیستم در حالت Safe Mode
 5. عیب یابی در Clean Boot
 6. حذف آپدیت مخرب ویندوز
 7. انجام دادن System Restore
 8. استفاده از Reset This PC.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید