قرار گرفتن هارد ssd روی گرافیک GeForce RTX 4060 Ti SSD

0
375
منبع:asus

امروزه به دلیل به مشکل خوردن حافظه M2 NVMe SSD در حرارت بالا، برای جمع کردن سیستم های خیلی قوی از این حافظه ها استفاده نمی شود. با توجه به تاثیر حرارت در عملکرد این هارد دیسک، شرکت asus ار نسل جدید کارت گرافیک با اسلات ssd مدل ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti SSD رونمایی کرد، که به شما امکان نصب هارد ssd روی گرافیک را می دهد و سیستم خنک کننده این گرافیک هارد NVMe SSD شما را هم نیز خنک حواهد کرد.

قرار گرفتن هارد ssd روی گرافیک

این کارت گرافیک تمام ویزگی های مدل ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti O8G را داراست از جمله نسل سوم RT و نسل چهارم Tensor که دارای قابلیت DLSS 3.5 و Frame Generation هستند، به لطف این قابلیت ها شما یک تجربه بسیار عالی هنگام بازی کردن خواهید داشت و محدودیت های گرافیکی بازی را به کل برطرف خواهد کرد. ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti SSD دارای شیار 2.5 و طراحی خیلی زیبایی می باشد که فقط به یک کانکتور برق 8 پین PCIe نیاز دارد، و به راحتی می تواند در همه نوع بیلدی قرار بگیرد.

نصب هارد ssd روی گرافیک
منبع:edgeup.asus

جذاب ترین قسمت این کارت گرافیک در پشت این قطعه قرار داده شده است، بله! یک اسلات که از هارد های NVMe اندازه M.2 پشتیبانی می کند. ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti SSD اولین نوع کارت گرافیک است که قابلیت اتصال هارد ssd روی گرافیک بدون استفاده از ابزار Q-latch را در  اختیار عموم قرار داده شاید ماردبرد شما اسلات M2 NVMe SSD داشته باشد اما چند دلیل قانع کننده برای شما آماده کرده ایم که چرا باید هارد ssd روی گرافیک نصب شود.

سیستم خنک کننده فشرده

بهتر است در جریان باشید که پردازنده گرافیک مدل RTX 4060 Ti  با PCIe Gen 4 سازگار است، اگر مادربرد و کارت گرافیک شما از PCIe Gen 5 پشتیبانی می کند توصه می کنیم GeForce RTX 4060 Ti SSD را در اسلات PCIe بالای مادربرد خود نصب کنید تا ارتباط مستقیم با CPU شما تضمین شود. و نقطه عطف این موضوع این است که اگر شما در حال لنتقال فایل هستید و گرافیک هم درگیر باشد هیچ تاثیری روی عملکرد سیستم را مشاده نخواهید کرد به عنوان مثال عملکرد گرافیک روی هارد یا  عملکرد هارد روی گرافیک هیچ مشکلی ندارد.

GeForce RTX 4060 Ti SSD

حالا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چرا هارد ssd را روی مادربرد نصب نکنیم ؟ جواب شما اینجاست گرافیک SSD Dual GeForce RTX 4060 Ti مجهز به دو فن با فناوری Axial می باشد تا کارت گرافیک شما را خنک کند علاوه بر این این فن ها باغث می شود که هارد m2 شما نیز خنک شود و عملکرد بهتری نسبت به اسلات مادربرد داشته باشد. کارت گرافیک SSD Dual GeForce RTX 4060 Ti دراای یک پد حرارتی است که روی هارد ssd m2 شما قرار می گیرد و به هارد نصب شده اجازه می دهد مستقیماً به هیت سینک GPU و قابلیت خنک کنندگی عظیم آن دسترسی پیدا کند. ما تست گرفتیم و متوجه شدیم که هارد ssd روی این کارت گرافیک 40 درصد دمای کمتری خواهد داشت و عملکرد Read و Write نسبت به اسلات های m2 مادربرد پایدار تر و طولانی تر بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید