سنسور HERO چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

سنسور هیرو

سنسور HERO چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

سنسور HERO چیست ؟

در سال ۲۰۱۶ ، Logitech G از سنسور جدید HERO (High Efficiency Rated Optical) رونمایی کرد که از ابتدا برای ایجاد تحولی در سنسور های بازی طراحی شده بود. معماری سنسور HERO نشان دهنده استاندارد جدیدی برای عملکرد و کارایی در سنسورهای بازی نوری است. این دستگاه نه تنها دقیق ترین و بالاترین عملکرد ردیابی را توسط هر سنسور طراحی شده ارائه می دهد ، بلکه این کار را تا ۱۰ برابر بهتر از نسل های قبلی انجام می دهد. HERO به دلیل قابلیت سازگاری و ارائه بهترین تنظیمات مناسب ، تجربه استفاده هر نوع ماوس را بهبود بخشید.

لاجیتک با افتخار اعلام می کند که سنسور HERO خود را ارتقا داده است و حد بالایی را از ۱۶۰۰۰ DPI به ۲۵،۶۰۰ DPI افزایش داده است و آن را به عنوان بهترین سنسور DPI در صنعت بازی معرفی کرده است.

سنسور HERO 25K با ۲۵۶۰۰ DPI اولین سنسور ماوس سطح زیر میکرون در جهان است. در حالی که استفاده از زیر میکرون برای اکثر بازیکنان غیر عملی است ، اما نشان دهنده پتانسیل عملکرد معماری HERO و عملکرد سنسور است.

HERO 25K اولین سنسوری است که می تواند حرکت را در سطح زیر میکرون به دقت ردیابی کند – ۱ میکرون = ۱ میلیونیم متر یک متر ، یا ۰.۰۰۰۰۰۱ متر. این حسگر جدید بدون به خطر انداختن دقت ، این کار را بدون استفاده از هموارکننده و بدون حرکت قلابی انجام می دهد.

HERO 25K از سیستم مدیریت قدرت هوشمند برای تنظیم مداوم نرخ فریم بر اساس حرکت ماوس برای به حداقل رساندن مصرف برق استفاده می کند. حتی در DPI بالا ، HERO 10 برابر کارآمدتر از حسگرهای قبلی Logitech G است.

سنسور هیرو لاجیتک

نحوه عملکرد سنسور Hero

سنسور Hero از نسل جدید سنسورهای گیمینگ است که در ماوس های نوری استفاده می شود. این سنسور برای عملکرد بهتر و کارایی بیشتر طراحی شده و استاندارد جدیدی را در بین سنسورهای ماوس نوری به وجود آورده است.

معماری سنسور HERO دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است که این موجب شده است که این سنسور جزو بهترین سنسور های ماوس گیمینگ قرار بگیرد.

سنسور HERO از میزان فریم ریت پیوسته و سیستم کنترل ولتاژ قوی استفاده می کند تا انعطاف پذیری و کارایی بسیار بالایی را در هنگام استفاده کاربر ایجاد کند.

با سنسور HERO 16K , HERO 25K می توانید میزان فریم ریت مورد نظر خودتان را تنظیم کنید و در عین حال در بالا ترین حالت صرفه جویی انرژی ماوس خود از آن استفاده کنید.

سنسور hero

قابلیت های سنسور های بازی یا گیمینگ

هنگام بررسی عملکرد یک سنسور بازی ، معیارهای زیادی را باید در نظر گرفت.

در زیر برخی از عوامل مورد استفاده در مورد عملکرد یک سنسور بازی ذکر شده است.

۱-دقت بالا: توانایی جا به جایی یکسان مسافت طی شده نشانگر ماوس رو صفحه نمایش ،سری لاجیتک G دارای حداقل ۹۸٪ دقت در کل سطح است که برای یک سنسور گیمینگ بسیار عالی است.

۲-حد اکثر سرعت: حداکثر سرعتی که ماوس شما می تواند به صورت فیزیکی بر روی سطح حرکت کند. که به سنسور اجازه می دهد داده های دقیق X/Y را مرتبط کرده و ارسال کند. معیارهای معمول عبارتند از اینچ در ثانیه (IPS) یا متر در ثانیه. استاندارد مورد نظر ۳۰۰ IPS (7.62m/s) در کل سطح است.

۳-هموارسازی: یک روش فیلترینگ که در حسگر نوری یا سیستم عامل ماوس تعبیه شده است که میانگین شمارش داده های متعدد را با هم برای از بین بردن یا صاف کردن حرکت اشتباه (یا جعلی) انجام می دهد. این منجر به ردیابی صاف (بدون موج) می شود ، اما تأخیر را به حرکت نشانگر ماوس اضافه می کند. هدف شرکت لاجیتک صاف کردن در کل محدوده DPI است و Logitech G تنها شرکتی است که در حال حاضر به این وعده عمل می کند.

۴-ضد انحراف: گاهی اوقات به آن تکان خوردن نیز می گویند ، این یک انحراف بین مسیر گزارش شده سنسور و حرکت فیزیکی واقعی در جابجایی ماوس از نقطه A به B است. موج دار شدن با نقاط در اینچ (DPI) مقیاس می یابد و در طراحی های ضعیف تر حسگرها و پیاده سازی سیستم عامل اغلب از قابلیت صاف کردن برای حذف احساس موج دار شدن استفاده می شود. این مقدار باید تا حد ممکن نزدیک ۰ باشد. در Logitech G  میزان انحراف <0.001 است.

برخی از ماوس های لاجیتک که از این قابلیت بهره مند هستند

۱-ماوس بی سیم مخصوص بازی لاجیتک مدل G304

۲-ماوس مخصوص بازی لاجیتک مدل MX518 LEGENDARY Classic

۳-ماوس مخصوص بازی لاجیتک مدل G403 Hero WIRED