لوازم جانبی کامپیوتر

82 کالا

خرید آنلاین لوازم جانبی کامپیوتر

لوازم جانبی کامپیوتر یک دستگاه کمکی است که برای وارد کردن اطلاعات و خارج کردن اطلاعات از کامپیوتر استفاده می شود.اصطلاح لوازم جانبی کامپیوتر به تمام اجزای سخت افزاری که به کامپیوتر متصل هستند و توسط سیستم رایانه ای کنترل می شوند اشاره دارد ، اما این لوازم اجزای اصلی کامپیوتر مانند CPU یا پاور (منبع تغذیه) نیستند. به عبارت دیگر ، لوازم جانبی کامپیوتر را می توان به عنوان دستگاه هایی تعریف کرد که به راحتی به کامپیوتر متصل و جدا می شوند.

خرید لوازم جانبی کامپیوتر ارزان

لوازم جانبی کامپیوتر بر اساس کاربرد به سه دسته تقسیم میشوند

  1. ورودی
  2. خروجی
  3. ورودی و خروجی

یک دستگاه ورودی دستورالعمل ها و یا اطلاعات را به کامپیوتر و یا لپتاپ ارسال می کنند مانند ماوس ، کیبورد ، اسکنر ، بارکد خوان ، دسته بازی ، قلم نوری ، میکروفون و وب کم.

یک دستگاه خروجی وظیفه خروج اطلاعات را از کامپیوتر دارد مانند مانیتور ، ویدیو پروژکتور ، پرینتر ، هدفون و اسپیکر.

یک دستگاه ورودی/خروجی هر دو عملکرد ورودی و خروجی را انجام می دهد ، مانند دستگاه های ذخیره کننده اطلاعات کامپیوتر مانند (شامل هارد دیسک ، هارد دیسک SSD ، فلش مموری ، رم کوچگ) ​​، کارت شبکه و پرینتر های چند کاره هستند.

کاربرد های لوازم جانبی کامپیوتر

همچنین علاوه بر اینکه لوازم جانبی کامپیوتر برای کامپیوتر استفاده می شوند برای بسیاری از دستگاه های الکترونیکی مدرن ، مانند ساعت های دیجیتال ، لپ تاپ ، تبلت ، گوشی موبایل تلوزیون های هوشمند دارای رابط هایی برای استفاده لوازم جانبی کامپیوتر هستند.