نصب موس به کامپیوتر

0
3393

روش نصب ماوس به کامپیوتر

امروزه تقریباً همه ماوس‌های سیمی و بی‌سیم از USB به عنوان نصب موس به کامپیوتر استفاده می‌کنند. با این حال، رایانه‌های قدیمی‌تر ممکن است از پورت‌های PS/2  استفاده کنند . اگر ماوس شما بی سیم است، می تواند از طریق بلوتوث ، RF (فرکانس رادیویی) یا IR (مادون قرمز) ارتباط برقرار کند. برای ادامه، نوع اتصال خود را از لیست زیر انتخاب کنید و دستورالعمل ها را برای اتصال و نصب موس به کامپیوتر در Windows یا Mac دنبال کنید.

نکته: برای جدا کردن موس از کامپیوتر روش هایی را که برای شما توضیح داده ایم را بالعکس انجام دهید

اتصال یک ماوس USB بی سیم

یک ماوس بی سیم دارای یک گیرنده کوچک است که با ماوس ارتباط برقرار می کند. گیرنده از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می شود .

نکته: برای اتصال یک ماوس USB بی سیم به رایانه خود، باید گیرنده USB (دانگل)  آن را داشته باشید. بدون گیرنده یا دانگل، هیچ راهی برای اتصال ماوس USB بی سیم به رایانه شما وجود ندارد.

  1. به دنبال یک پورت USB در پشت یا کنار کامپیوتر خود بگردید و گیرنده را وصل کنید.
  2. هنگامی که گیرنده بی سیم به رایانه متصل شد، ویندوز یا macOS باید به طور خودکار درایورهای مناسب را پیدا و نصب کنند . بسته به مارک ماوس، ممکن است رایانه شما برای نصب خودکار درایورها نیاز به اتصال به اینترنت داشته باشد.
  3. از وجود باتری در ماوس یا شارژ بودن آن اطمینان حاصل کنید.
  4. بعد، بررسی کنید که ماوس روشن است. بسیاری از دستگاه های بی سیم دارای یک کلید روشن و خاموش در پایین خود هستند.

نکته: برای تغییرات در عملکرد دکمه های جانبی روی ماوس، ممکن است نیاز به نصب نرم افزار اضافی باشد.اما اگر ماوس شما کار نمی کند، بخش عیب یابی ماوس را بررسی نمایید.

اتصال ماوس USB سیمی

کابل USB را که از ماوس می آید به یکی از درگاه های USB (سمت راست) در پشت یا کنار رایانه خود وصل کنید. اگر از هاب پورت USB استفاده می کنید ، کابل ماوس را به آن وصل کنید.

پس از اتصال ماوس، رایانه باید به طور خودکار درایورها را نصب کند و عملکردهای اولیه را ارائه دهد. اگر ماوسی که می‌خواهید نحوه عملکرد دکمه‌های خاص را تغییر دهد، ممکن است نیاز به نصب نرم‌افزار اضافی باشد.

اگر ماوس کار نمی کند، بخش عیب یابی ماوس را ببینید

اتصال ماوس بلوتوث

نصب موس به کامپیوتر با استفاده از یک سیگنال بلوتوث. رایانه باید دارای بلوتوث داخلی باشد یا آداپتور بلوتوث به آن متصل باشد.

برای اتصال ماوس بلوتوث به رایانه، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابزار بلوتوث را در رایانه خود باز کنید و مطمئن شوید بلوتوث روشن است. ابزار بلوتوث، اگر فعال باشد ، با نمادی شبیه نماد بلوتوث در قسمت اعلان پیدا می‌شود .
  2. اگر ماوس دارای کلید روشن/خاموش است، آن را روشن کنید. ابزار بلوتوث را بررسی کنید تا ببینید ماوس بلوتوث را شناسایی می کند یا خیر.
  3. وقتی ابزار بلوتوث ماوس بلوتوث را پیدا کرد، ماوس را در لیست دستگاه بلوتوث انتخاب کنید و روی دکمه جفت کلیک کنید.
  4. در صورت موفقیت آمیز بودن، ماوس به کامپیوتر متصل می شود.

اگر ابزار بلوتوث ویندوز ماوس بلوتوث شما را شناسایی نکرد، قسمت پایینی ماوس یا داخل محفظه باتری را چک کنید و به دنبال  یک دکمه کوچک بگردید. اگر پیدا کردید، دکمه را فشار دهید، چون که ممکن است رایانه شما نیاز به شناسایی ماوس داشته باشد. اگر دکمه ای پیدا نشد و ماوس شما دارای دیسک نصب نرم افزار بود، نرم افزار ماوس را روی کامپیوتر نصب کنید. پس از نصب، بخش بلوتوث ویندوز را بررسی کنید تا مشخص شود آیا سیستم شما قادر به شناسایی ماوس هست یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید